декабря 08, 2021

Компанії поки не штрафуватимуть за неподання відомостей про кінцевих бенефіціарів, – Малюська

октября 07, 2021

Нові санкції за неподання бізнесом інформації про кінцевих бенефіціарних власників держреєстратору обіцяли застосувати з 11 жовтня. Так, українським компаніям, які не подали звіт про своїх бенефіціарів до 10 жовтня, мали б загрожувати штрафи у розмірі від 17 до 51 тисячі гривень.

Однак міністр юстиції Денис Малюська на фейсбук-сторінці міністерства заявив, що карати нікого не будуть ні протягом жовтня, ні протягом листопада 2021 року. Через низьку пропускну спроможність реєстраційної системи та значний попит компаній на таку реєстрацію штрафувати почнуть щонайшвидше у грудні.

Бізнес може "спати спокійно", але не довго

У дописі зазначається, що з огляду на кількість юридичних осіб (понад 1 мільйон), які повинні подати державному реєстратору відомості про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ), дедлайн звітування відтермінують до грудня.

Наразі відомості змогли подати лише 171 333 юридичні особи. У таких умовах складання протоколів на керівників компаній не є обґрунтованим чи законним з огляду на відсутність усіх елементів складу правопорушення.

На додаток, гіпотетичне притягнення відповідних осіб до адміністративної відповідальності не відповідало б меті впровадження прийнятого закону.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

© 2017 ИСТОЧНИК . All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.